Еволюція сумок за останні десятиліття пройшла шлях від скромного ридикюля до всілякого розмаїття форм і кольорів. Але зміни в моді завжди ставлять розділові знаки в цьому нескінченному оповіданні. Клатч - був, є, і буде аксесуаром для урочистих заходів, рюкзак - визначає casual і спортивний стиль, хоча зараз поєднується модницями і модниками повсюдно. Перераховувати можна довго. Але якщо розглядати всю історію в цілому, то можна виділити кілька хвиль - злетів і падінь популярності.

Маленькі, а потім знову великі. І знову маленькі, і, в який раз, великі. «Класика? Або крутість?» Яскраво, консервативно, сувора геометрія, безформні мішки з затяжками і знову все по черзі. Але зараз, сьогодні, цієї весни - все визначено і вибирати не доведеться надто багато. Екзотичні поєднання кольорів і орнаментів залишилися позаду, місткі шоппери потрібні тільки за своїм прямим визначенням - для шопінгу, стрази і пайетки залишаться актуальними завжди, змінюється тільки кількість.

На модних показах Prada, Dolche Gabbana, Chanel можна побачити повну відсутність однієї тематики - все різне, все незвичайне, все несхоже і абсолютно приголомшливе. Але для міських красунь все ж є пара знакових характеристик. Перше і найважливіше - розмір, який, як всі ми знаємо, має серйозне значення. Цієї весни краще невеликі сумки. Трохи косметики, телефон, ключі і гаманець - ось і все, що потрібно для будь-якого дня. І може це схоже на мінімалізм, але жінка, яка любить себе, може собі дозволити ходити без нічого, без обважнення.

У питанні форми і варіації таких сумок переважає класика - простота і невитіюватість зараз в тренді. Говорячи про забарвлення, слід зазначити, що знову повертається мода на стримані приглушені тони - ну а чорний завжди актуальний, в усі часи. Також, цієї весни можна дозволити собі влитися в міські джунглі з сумкою, прикрашеної імітацією зміїної шкіри. Крім цього, популярність неонових кольорів і голограм все ще на піку. Якщо Ваш діловий стиль не передбачає сріблясті кросівки і кислотні різнокольорові шкарпетки, але душа дуже хоче свята - можна зупинити свій вибір на сумці з паєтками. Строгий прямокутник будь-якого кольору за допомогою паєток заграє всіма барвами веселки і залишиться, при цьому, в рамках класичного ділового дрес-коду. Все законно і консервативно, але Ваше відображення в кожній вітрині і скління дверей, сяятиме і переливатиметься, і настрій від цього буде піднесеним з самого ранку.